Program


Výčet programových bloků, které tu vidíš, ještě ani není úplný, ale asi je jasné, že to nejde stíhat všechno. Najdi si v tom to své a poskládej si takové Kempy, které tě naplní nadšením.

Larpy

Zažij si příběh očima někoho jiného, zkus si být v kůži hrdinky i padoucha. Během týdne bude zorganizováno několik larpů, z nichž největší je celokempovní larp, který trvá celých 14 dní. Mimo něj ale bude možnost si zahrát několik komorních her na pár hodin či zkusit minilarp z dílny účastníků a účastnic.

Blok odreagování

Zážitky, poznání, sdílení, přátelství, radost, dojetí, odpočinek, výzva.

Na Bloku Odreagování je důležitější kým jsme a s kým jsme, než to co hrajeme.

Tvůrčí psaní

Linii tvůrčího psaní vede u nás i v zahraničí publikovaná autorka Lucie „Sombra“ Lukačovičová. Hlavní zaměření je sice na sci-fi, fantasy a jejich subžánry – ale dozvíte se psací tipy a triky, které lze užít v každém žánru. Konkrétní program se bude do značné míry řídit potřebami zúčastněných. Nikdo vás nebude cpát do žádné škatulky – řemeslo lze naučit, inspirace je vaše!

Dramatika

Herečkou či hercem se u nás můžou stát všichni. V rámci tohoto bloku projdeme dechová, řečová i pohybová cvičení, abychom si zvykli na sebe navzájem a zbavili se trémy či obav – a pak spolu nacvičíme představení na závěrečný večer každého týdne.

One-man show

Nechceš sdílet spotlight s dalšími? Vymysli a nacvič si samostatný standup. Doktor ti bude při ruce, aby tě nasměroval správným směrem. A poptej se po Kempech – divadlo, nebo one-man show?

Tanec

V taneční programové linii se můžeš těšit na tančírnu společenských tanců, trsací piškotéku, poledance či contemporary.

Výtvarná dílna

Místo zuřivé kreativy – vyrob si s námi cokoliv od koženého náramku po mýdlo. Itusa je ilustrátorka, Jory mistr s kůží, Nilwine zkušená tvůrkyně rekvizit a Berry mágyně domácí kosmetiky. Také si můžeme hrát s filmovým líčením, speciálními efekty či hennovým tetováním.

Měkčené násilí

Na larpu budeme bojovat měkčenými zbraněmi. Mimo larp si tenhle boj můžeš zkusit v klidu, naučit se nějakou techniku, případně si zkusit i nějaké základy zápasení.

Larpová dílna

Chceš se podívat na tu druhou stranu larpů a jeden si zorganizovat? Během týdne můžeš spolu s dalšími lidmi napsat hru a rovnou ji uvést pro ostatní.

Elektrokoutek a Arduino

Vyrob si něco, co neexistuje. Je to abstraktní popis? Ano, ale s Arduinem se dá vyrobit cokoliv od zvukových zámků po světelnou magii.

Koupání

Nedaleko tábora je rybník, ke kterému se občas jezdíme osvěžit, zapinkat si s míčem a intenzivně se flákat u vody.

Komiksová dílna

Vyrob si s Bárou komiks. Ujde s tebou celou cestu od nápadu přes scénář, storyboard až po kreslení. Nebo se jen stav poslouchat povídání o komiksech a jejich tajích.

Přednášky

Každý rok jsou témata jiná, přesto je spojuje zájem o svět mimo Kempy. Máš něco, o čem ty chceš na Kempech povyprávět? Pojďme si povídat o společnosti, politice, vědě nebo třeba studiu v zahraničí.

Sportovky

Klasika i něco nového. Volejbal, ringo, fotbal nebo vybika. Podle toho, na co zrovna budeme mít náladu. Všechno zábavně a v duchu fair play. Prostě žádná pruda, jak to často bývá na povinném tělocviku ve škole.

Pečící dílna

Baví tě vaření a pečení, se zápalem ochutnáváš a chceš se něco naučit? Nové chutě! Kuchařské triky! Přijď si s námi zkusit něco nového nebo prostě jenom posedět, zrelaxovat a popovídat si u pečení tvých oblíbených brownies!

Wargaming

Wargaming, to je takové hraní si s vojáčky. Budeme je posouvat po stole a snažit se vyhrát nad nepřítelem. V poslední době hodně frčí Necromunda, ale na přání můžeme vytáhnout i jiné hry. Že ti to nic neříká? Klidně se stav, Ondra s Honzou tě to rádi naučí.

Hudba

Ukulele, zpívání, zvukové hrátky s Doktorem. Hudební nabídka se každý rok trochu obměňuje a vždycky je z čeho vybírat. Už ti někdo řekl, že písničku na ukulele se naučíš hrát za dva dny? Pojď si to vyzkoušet!

RPG

Říká ti něco “Dračák”? Tak to jsi tu správně. RPG (role playing games) jsou hry na hrdiny u kterých si sedneme kolem stolu a budeme prožívat napínavé příběhy. Hrajeme podle mnoha pravidlových systémů, nebo i úplně bez nich. Vtipné příběhy o Disney princeznách, legendy z moderního světa potomků starých bohů nebo temné horrory, před kterými by se i Lovecraft strachy schoval pod peřinu. Každý si najde to své.

Deskovky & komiksová čítárna

Každý rok s sebou na Kempy přivezeme spoustu deskovek a komiksů, které jsou všem volně k dispozici. Takže když tě třeba nezaujme žádný z dalších bodů programu, můžeš se zašít do houpací sítě s knížkou nebo si s pár lidmi jít něco zahrát.

Promítání

Každý večer promítáme filmy a seriály. Něco sami vybereme, část programu bude i na přání. Animáky, sci-fi, fantasy nebo i muzikály. Každý si přijde na své.