Náš tým


Organizační tým

Tomáš „Ježek“ Kříž (technika, produkce)

V průběhu Kempů připravuji technické zázemí pro larp, dramatiku a všechny ostatní programové bloky. Starám se o sklad materiálu a zásobování Kempů. Dokážu sehnat zubní kartáček nebo mýdlo, které si zrovna někdo zapomněl doma. Rád se podílím na realizaci všech skvělých nápadů, které vznikají před Kempy i přímo na místě.

Lucie „Sombra Lukačovičová
(literatura, RPG, focení)

Vystudovala jsem knihovnictví a antropologii na UK, dlouhodobě vedu kurzy kreativního psaní a mytologie. Na kempech se věnuji RPG, larpům, vedu workshopy tvůrčího psaní a fotím. Jako autorka více než stovky publikovaných povídek, osmi úspěšných románů (nejčerstvěji volná série „Zákon Azylu“, „Čepel Azylu“ a „Chrám Azylu“) a drobných publikací v zahraničí se ráda podělím o užitečné rady a triky.

David Maleček (RPG, LARP)

Je mi 48 let, RPG se intenzivně věnuji více než 30 let, poslednich více než 20 let rovněž larpu. Jako vedoucí jsem působil na letních dětských táborech po 20 let, coby lektor kempu od roku 2006. V průběhu roku se podílím na pořádání volnočasových aktivit pro mládež, jako je otevřené hraní RPG a deskových her, setkání nad rozličnými tématy atd. Kromě toho se zabývám 3d tiskem, digitální fotografií. V rámci spolku Prague by Night vedu kroužek Městský larp.

jan “Yasha” Borský (rpg, deskovky)

Ahoj, mimo Kempy jsem letecký kontruktér. Vyprávím RPGčka, hraju deskovky a airsoft, taky rád vařím. Na Kempech se věnuji pečící dílně, celokempovnímu larpu a vyprávím RPGčka podle pravidel Talismanu a D&D 5. edice.

Lektoři a lektorky

Jan Zlonický (deskové hry, promítání)

Studiem jsem se zaměřoval na společenské vědy a udržitelný rozvoj, ale pracuju jako forenzní IT konzultant. Na Kempy jezdím víc než půlku svého života, kterého jsou nedílnou součástí, i když zrovna není léto. Kromě deskových a karetních her se na kempech starám o promítání filmů, skládání origami a další relaxační aktivity.

Petra Lukačovičová (tanec, tvůrčí psaní, LARPy)

Vystudovala jsem práva a momentálně pracuji na mezinárodním odboru ÚPV. Na Kempy jezdím už od jejich začátku v roce 2003, nejdřív jako lektorka, později jako organizátorka. Věnuji se zejména RPG a larpům, kterých jsem zorganizovala nespočet, včetně celokempovních. Jsem také publikovaná autorka fantastiky a na kempech zaštiťuji taneční programovou linii, v jejímž rámci vedu kurzy pole dance.

Julie „Itusa Opletalová (výtvarka)

Ve světě mimo Kempy jsem ilustrátorka a UX designerka. Na Kempech budu letos v larpovém týmu a krom toho si se mnou jako obvykle můžete zkusit všemožné výtvarné techniky, filmový make-up, šití kostýmů či výrobu různých rekvizit. Také mě najdete na tanečních blocích a budu vyprávět pár spíše oddechových RPG.

Ondřej Dostál (Wargaming)

Ahoj, já jsem Ondra, je mi třicet-něco let a v civilu pracuji na MPSV. Zajímavější ale je, že už přes deset let jezdím ve volném čase na dřevárny a larpy a přičichl jsem i k jejich organizaci. Jiné mé zájmy zahrnují brouzdání po internetu, vojenskou historii, RPG a vymýšlení bláznivých a překombinovaných projektů. Na Kempech se pak obvykle starám o to, aby všechno bylo včas tam, kde je to zrovna potřeba, často nějakým způsobem vypomáhám s celokempovním larpem a v neposlední řadě nabízím lidem možnost vyzkoušet si hobby jménem wargaming.

Ondřej “Atlan” Morava (RPG, výroba zbraní)

Jsem absolventem střední průmyslové školy sdělovací techniky. Živím se programováním webových stránek a uměleckou asistencí v atelieru Jan v Praze (viz. http://atelierjan.eu) Ve volném čase se pro změnu zabývám výrobou knih, masek a kostýmových doplňků, nebo studiem programovacího jazyka JAVA.

Bára “bebe” Beránková (rpg)

Jsem magistr práv, ale naučila jsem se s tím žít. Byla jsem překladatel, a teď učím angličtinu na střední škole. Na Letní kempy jezdím už od počátku věků. Vyprávím tam RPG a občas přednáším o čemkoli, co mě zrovna nadchne. Krom toho umím všelijaké výtvarné podivnosti a někdy udělám i nějaký ten larp, nebo někoho naučím, jak na to. Jsem genderově nonbinární a snažím se, aby se na Kempech všichni cítili vítaní.

Maciej [Matěj] “Smugi” Smugala (Blok odreagování)

Na Kempy jezdím už víc jak půlku života. Kempy mi toho hodně daly, a tak to teď posílám dál. Vystudoval jsem andragogiku se sociologií v Olomouci a teď se živím jako Scrum Master. Baví mě témata jako osobnostní rozvoj, leadership, komunikace, tanec a umělá inteligence. Letos jsem z Bloku přesedlal na larp.

Martin “Biftek” Zůza (střelnice)

Ahoj! Na kempy jezdím už od roku 2005 a od roku 2017 pomáhám na pozici praktikanta. Budu zde působit jako pomocná programová, zásobovací a stavební síla. Mimo jiné také na kempech každoročně provozuji (se vší bezpečnosti) střelnici. Mezi mé záliby patří Airsoft, Bitvy, PC/PS/X-☐, střelba, jízda za volantem a spousta dalších nezajímavých aktivit. Doufám, že se na kempech letos potkáme!

Jan Brychta (wargaming, elektrokoutek)

Vystudoval jsem elektrotechniku na ČVUT, také jsem rok studoval v Jižní Koreji. Na kempy jezdím už přes 10 let, posledních pár let jako praktikant. Stejně jako ty ostatní nerdy nade mnou i mě zajímá wargaming, deskové i počítačové hry a vojenská historie, krom toho i dálný východ a filmy na obou koncích kvalitativního spektra (působím jako promítač na MFF Karlovy Vary). Na kempech se budu zejména podílet na některých techničtějších aspektech celokempovního larpu.

tomáš “wizardy” Volný (larpová dílna, rpg, ukulele, Arduino)

Celý život sbírám koníčky, takže když zrovna neprogramuju v práci tak programuju prozměnu doma (hlavně videohry), vyprávím a hraju RPGčka, hraju a organizuju larpy, vedu dramatický kroužek, přednáším o všem možném na fanouškovských akcích, natáčím videa, snažím se hrát na ukulele a piáno, píšu komiksy, skládám písničky…no prostě je toho docela dost. Na kempech rád předávám svoje praktické i nepraktické znalosti a dovednosti a snažím se zjistit, kolik aktivit si musím nabrat, abych je přestal stíhat.

berenika “Berry” opletalová (výtvarka)

Na Kempy jezdím už od svých 15ti let, podobnou dobu se také věnuji obecně larpům a bitvám. V posledních letech se spíše věnuji šermu s železnými zbraněmi, se kterým jsem si již měla příležitost v rámci vystupování podívat i do zahraničí. Mezi mé další zájmy patří výroba přírodních rostlinných mýdel. Na Kempech mne najdete nejčastěji ve výtvarce, kde si spolu budeme moci mýdlo, a možná i nějakou další přírodní kosmetiku, vyrobit. Také ráda hraji na ukulele a jezdím na koni. 

bára klapalová (komiks, blog odreagování)

Vystudovala jsem Fakultu architektury v Praze a nadále se vzdělávám na DAMU v oboru filmová scénografie. Baví mě prostor a jeho působení, tyto poznatky jsem pak aplikovala při stavbě narativního prostoru Za dveřmi čp. 21 (https://zadvermi.pomezi.com/). Úzce spolupracuji se spolkem Pomezí, který se zabývá alternativním a primárně pak imerzivním divadlem. Kempy jsou pro mě neuvěřitelnou platformou zajímavých lidí, zkušeností a zážitků, kam jedu už poněkolikáté. Na kempech se primárně věnuji kreslení, kurzům komiksu a různorodým aktivitám na blogu odreagovaní. 

filip “ficho” radmanovič (rpg, figurky)

Zdary, jsem Ficho a spousta lidí si mě nejspíš pamatuje jako účastníka. Tentokrát ale budu pomáhat udělat kempy zas o něco lepší než předtím. Když nejsem na Kempech, studuju podnikovou informatiku ve Vídni a taky jsem byl půl roku v Tokiu. Pokud sám přemýšlíš, že bys jel do zahraničí na studia nebo Erasmus, neváhej se mě na cokoliv zeptat. Mimo to rád šermuju nebo hraju wargaming. Na kempech si třeba zahraješ v mé LARPové lince. Nebo mě uvidíš vyprávět RPGčka, která pojedeme víc na srandu než pravidla. Možná se taky zúčastníš mé školy barvení figurek, kde se můžeš naučit, jak udělat svoji deskovku hezčí. V každém případě vítej na kempech, bude zábava! 

lukáš kostrunek (semi-profesionální invalida)

Ahoj, je mi 24 let a studuju strojní inženýrství na ČVUT. Na kempy už jezdím déle jako praktikant než účastník, ale jsem tu ta mladší generace. Baví mě airsoft, bitvy a na kempech se pokouším s kolegou Brychtou vést elektrokroužek. Na kempech zařizuju co je potřeba, rychle běhám a věnuju se záležitostem techničtějšího rázu. 

MICHAELA „PŮLNOČNICE“ PORTYCHOVÁ (ADOPTOVANÉ HRY, FOCENÍ)

Na Kempy jezdím už přes deset let, i mimo ně se aktivně věnuju larpům – především v rámci spolku Rolling. Fotím. Vyprávím linku v rámci celokempovního larpu. A po večerech uvádím hry zahraničních autorů a autorek. Ráda si s vámi popovídám o LGBTQ+ tématech a mindfulness.

HERBEART (MORÁLNÍ PODPORA)

Ahojky! Já jsem Herbeart. Na kempy pojedu letos podruhé. Pokud by ses někdy cítil smutný nebo by ti nebylo hej, hned se za mnou vydej a spolu s tím něco uděláme! Sídlím většinou v pokoji Bifteka, takže se na něj neváhej obrátit ohledně mé aktuální polohy, jsme spolu domluvení! Tak brzy na viděnou. 🙂

Letos nepřijedou

Petr “Peldric” Urban (divadlo)

Na Kempech působím jako lektor dramatiky. Sám se amatérským divadlem zabývám přes dvacet let, po tuto dobu působím v amatérském divadelním souboru Právě začínáme! v Horních Počernicích. V roce 2004 se mi poštěstilo uvést v tamějším divadle svou veršovanou verzi slavné legendy Krysař. Dalším potěšením se pro mne stala autorská divadelní hra Divadlo pro Slepé, která vznikla roku 2008 právě na letních kempech a dále i hra Křídla, která vznikla na kempech v roce 2014 – obě hry pak byly opakovaně reprízovány v Praze. Později přibyla i další autorská hra Čas žít, která měla premiéru v divadle Rokoko. Své divadelníky mám rád a vážím si jich. Ve volném čase se snažím psát povídky nebo i poezii.

Jirka “Galatan” Řezáč (Technika, LARP)

Na Letní kempy jezdím již řadu let, větší část jako lektor a praktikant. Věnuji se RPGčkům, larpům, wargamingu, modelaření, airsoftu a dřevěným bitvám. Na kempech pomáhám s organizováním programu a to zejména celokempovního larpu a zajišťuji každodení funkce tábora.

Josefína “Žofka” Falladová (pečící dílna)

Vystudovala jsem biologii na PřF UK a pracuji jako vedoucí recepce ve fitness. Na Kempy jezdím jako praktikant stejně dlouho jako účastník. Mým největším koníčkem je contemporary tanec, kterému se věnuji přes 10 let a vaření. Také již spousty let jezdím na larpy a dřevěné bitvy, kde si nejraději sama vytvářím a šiji kostýmy. Ve zbylých volných chvílích si zazpívám a zahraju na kytaru nebo jiný hudební nástroj. Na Kempech mě potkáte hlavně na pečící dílně, ale chystám i další zábavné věci!