Vypravěčské linky


Přihlašování do vypravěčských linek:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdWp9lZEaNZvqld2kPN-fzPdSX9b5Trm01jmjQvgQyRVboetw/viewform

Přihlášky začneme vyhodnocovat 10. 4. 2021 a výsledky pak zveřejníme 20. 4. Formulář bude možné vyplnit i později, ale už tě budeme pouze doplňovat k přirazeným hráčům a tedy si výrazně snížíš šanci na to, že budeš v tebou vysněné lince a hrát se svými nejlepšími kamarády, proto s přihlašováním neotálej.

Informační Odyssea

Vypravěči: Ambeřan, Wizardy

“Kdo jste to safra zase nechali zapnutý? Kolikrát vám to mám ještě opakovat?”

“Hele ale tady je nějaká zpráva.”

“Komu by teďka psali? Vždyť všichni spěj.”

“No, já tady nevidim adresáta…”

“Jak jako nevidíš. Ukaž mi to.”

“No hele, neni tam.”

“Že by to bylo pro nás?”

Komunikační oddíl slouží jako vitální nervová soustava kosmické lodi. Někdy jim to může jít trochu na nervy. Každý den jim rukama prochází desítky zpráv, od nejintimnějších osobních vzkazů, přes oficiální interní oběžníky, až po zásadní diplomatické depeše a nekonečné řady dotazů na technickou podporu. V tomto hektickém prostředí, kde technologie splývá s lidskou touhou po spojení, může být občas těžké udržet krok s nepřetržitým proudem informací. Ne vždy je zřejmé, odkud přesně jaká zpráva pochází, což dodává práci v komunikačním oddílu napínavý, leckdy až detektivní nádech. A přesto, nebo možná právě proto, se tento oddíl stává místem, kde se lidské osudy prolínají s technologickou nedokonalostí uprostřed nekonečného vesmíru.

Připravte se na vzrušující cestu do světa pokročilé komunikace, kde se nejen naučíte ovládat sofistikovaný komunikační terminál, ale také se stanete zásadním článkem v řetězci doručování důležitých zpráv. Vaše dobrodružství však půjde mnohem dál. Budete stát v popředí odhalování hluboce ukrytých tajemství, prozkoumávání neznámých oblastí a hledání odpovědí na otázky, které mohou změnit nejeden osud. Musíte prokázat nejen odvahu a důvtip, ale také morální integritu, protože každý váš krok může ovlivnit osudy jednotlivců i celých společenství. Tato role vám poskytne jedinečnou příležitost stát se hrdinou nebo zrádcem, zachráncem tajemství nebo jejich ničitelem. Vydejte se na cestu plnou záhad, intrik a nepředvídaných zvratů, kde se vaše schopnosti a rozhodnutí stávají klíčem k odhalení pravdy.

A hlavně to nezapomeňte nejdřív vypnout a zapnout.

Klíčová slova: komunikace, technika, tajemství, rozhodnutí, pošta

 • Akce: 2
 • Přemýšlení: 4
 • Vztahy: 3
 • Časová náročnost: 2

(Výše uvedené hodnoty se mohou po dohodě všech zúčastněných měnit oběma směry.)

Contra

Vypravěč: Bebe

Průzkumníci, rozvědčíci, agenti. Byli vybráni pro jejich schopnost operovat nezávisle, samostatně, za nepřátelskou linií… a teď mají jednat jako tým. Vyslali je velitelé, nadřízení či vláda, aby dohlédli na jejich zájmy a ochránili jejich pasažéry před úklady… všech ostatních pasažérů. Čekali, že budou ze stínů chránit své nic netušící stádo… a najednou z nich má být jedna smečka. Byli ochotní riskovat všechno bez nároku na slávu… ale budou ochotní spolu vycházet?
Postavy mohou patřit k libovolnému druhu. Budou alespoň částečně předepsané. Náplň linky by měla vyvažovat pobíhání po nebezpečném prostoru, hledání a skrývání, základní logické myšlení a improvizaci.

Klíčová slova: pohyb na čerstvém vzduchu, průzkum a pátrání, vzájemná koordinace a plánování, střet osobností a ideálů

 • Akce: 3
 • Přemýšlení: 3
 • Vztahy: 3
 • Časová náročnost: 3

Noční směna

Vypravěči Ficho, Narathis

„Jste součástí posádky hvězdné lodi Archa Noe 02, jejíž mise může změnit osud civilizací Mléčné Dráhy. Vaše rozhodnutí a akce ovlivní průběh událostí a osudy mnoha. Budete nést zodpovědnost za úspěch mise a čelit mnohým výzvám, jako jsou konfrontace s neznámem vesmíru a dalekých světů Andromedy a řešení nečekaných situací stejně jako úskalím osobního růstu. “
— Tak nějak zněl projev generála Castora na Citadele k posádce před odletem. Jeho slova ale skutečně nabyla na významu až poté co se Archa vydala na svou dlouhou cestu se statisíci pasažéry v kryospánku na palubě. Všechny tyto životy nyní spoléhají na vás; piloty, elektrotechniky, zbrojní důstojníky a další, kteří loď spravují na její cestě na okraj galaxie. Na co vás však generál tehdy neupozornil bylo odhalování nečekaných tajemství, vyvíjející se vztahy s těmi, na které musíte spoléhat a především to, že když jde opravdu do tuhého, těžká rozhodnutí za vás žádný nadřízený neudělá.

Klíčová slova: Zodpovědnost, Koordinace, Mezipostavové vztahy, Tajemství, Kontroverzní minulost, Simulace, Horor (dohodou)

Disclaimer: Tato linka bude obsahovat hraní simulátoru Artemis. V této lince je po dohodě možné hrát horor. V takovém případě je ale nutný i jistý závazek chodit na noční hraní (krčmu).

 • Akce: 2
 • Přemýšlení: 4
 • Vztahy: 4
 • Časová náročnost: 4

Příběh jejich života

Vypravěč: Půlnočnice

Jdou společně jako sestry. Skupina vzdělaných asari, odbornic na zkoumání prastarých civilizací. Užívají si každý krok, každý zvuk, každý okamžik. A přitom se trochu nervózně rozhlíží po okolí. Jaká tajemství odhalí v troskách dávno mrtvé civilizace? 

A co udělají, až je dožene jejich minulost?

Postavy v této lince jsou asari – musí mít na obličeji modrou barvu a mluvit o sobě v ženském rodě, v podstatě ale nemají gender. Charaktery pojí společné vzdělání, okruh znalostí a minulost, která udává základ postavy – zbytek postavy si vymýšlí hráči a hráčky sami. Po dohodě můžou být jedna nebo dvě postavy jiné rasy než asari. Skupina má interní hodnoty, které bude pevně udržovat – pokud je hráčská postava poruší, stane se antagonistkou příběhu a čeká ji smrt.

Content warning: vyloučení ze společnosti, šikana, těžká nemoc, ztráta sebekontroly, rodičovství. Pro příběh to není zásadní, ale občas bude zmiňováno sexuální násilí. Linka je určena pro osoby starší 15 let. 

Klíčová slova: vážnější atmosféra, zkoumání zaniklé rasy a její kultury, hrdinský příběh, boj za práva, užívání si okamžiku 

 • Akce: 2
 • Přemýšlení:3
 • Vztahy: 3
 • Časová náročnost: 3

Duch ve stroji

Vypravěči: Sombra, Atlan

Vaše specializace je logistika a technika zásobování. Staráte se o to, aby bylo možné produkovat takový ten pomíjivý spotřební materiál, jako je střelivo nebo léčiva. Přesně ty věci, kterých si nikdo nevšímá, dokud nedojdou.

A najednou v mechanizaci najdete něco, s čím jste se nikdy dřív nesetkali. Je to porucha? Je to modifikace, která není v dokumentaci? Je to čísi zpráva v láhvi? Straší vám ve stroji… nebo ve věži?

Disclaimer: Linka je kooperativní. Postavy budou tvořeny ve spolupráci s Vypravěčem, v rámci mantinelů pevně daných Vypravěčem během příprav. Linka není o duševních poruchách.

Klíčová slova: vztahy, přátelství, tajemství, komunikace, kreativita, neznámo, mystika (dohodou)

 • Akce: 1
 • Přemýšlení: 2
 • Vztahy: 4
 • Časová náročnost: 3

A-Sec

Vypravěči: Yasha, Jansta, Péťa

“Hledáš způsob jak začít znovu? Chceš se podílet na záchraně lidstva? Chceš být hrdinou? Připoj se do bezpečnostního oddílu Archy a budeš se přímo podílet na úspěšnosti mise.” 

Bezpečnostní oddíl Archy je zodpovědný za každodenní bezpečnost posádky během výkonu jejich povinností, ale i bezpečnost celé mise v neznámém prostředí tváří v tvář neznámým překážkám. Velení Archy očekává stoprocentní věrnost a odhodlání. 

Linka je vhodná nejen pro hráče s vášní bojovat ale i pro hráče kteří mají chuť pomáhat a chránit ostatní. V této lince budete bránit posádku před neznámými hrozbami a nepřáteli. Ne každý problém jde ale vyřešit jen přesnou muškou. Někdy je potřeba získat klíčové informace, vypátrat co se stalo a pečlivě promyslet další kroky. Bezpečnostní oddíl Archy umožní postavám nový začátek, ale otázkou je, jestli postavy dokáží zahodit svou minulost a soustředit se na přítomnost.

Disclaimer: Tato linka bude na počet hráčů větší než ostatní.

 • Akce: 4
 • Přemýšlení: 3
 • Vztahy: individuální 1–5
 • Časová náročnost: 1