Rasy


Ve světě Zapomenutých říší existuje nespočet ras, které jej obývají a které si hledají své místo na slunci (nebo mimo něj, samozřejmě). Pojďme si představit ty, ze kterých lze vybírat pro tvorbu hráčských postav. Zvídavým prozradíme, že jsme se rozhodli vytvořit pravidla i pro křížence – tedy jedince, kterým v žilách koluje nejen lidská krev. Aby byla zachována přehlednost pravidel, budeme povolovat pouze a jen křížence s lidskou rasou. Takovéto křížení není vůbec možné pro Půlorky, Tieflingy a Vykované.

Lidé
Univerzální rasa, která se vyznačuje vysokou variabilitou a přizpůsobivostí. Jsou známí svými ambicemi a rozmanitými dovednostmi.

Elfové
Elegantní rasa charakteristická dlouhověkostí a magickými schopnostmi. Mají vynikající smysly a jsou silně spjati s přírodou.
Subrasy: Vznešení elfové, Lesní elfové, Temní elfové, Eladrin

Trpaslíci
Silní a schopní horníci a kováři. Mají vysokou odolnost a svědomitost, jsou vášniví přátelé a hrdí na svou tradici a kulturu.
Subrasy: Kopcoví trpaslíci, Horští trpaslíci, Dueregar

Goliáši
Velcí a mohutní válečníci, kteří jsou známí svou silou a vytrvalostí. Mají mnohaletou tradici bojových umění a kulturu respektu ke svému soupeři.

Satyrové
Bytosti z lesů s kozíma nohama a rohy. Jsou zábavní, uvolnění a mají výborný sluch a smysl pro hudbu a tanec.

Tabaxi
Kočičí lid se špičatýma ušima a drápy. Jsou zdatní lovci a mají vynikající pohyblivost, smysl pro rovnováhu a výtečný zrak.

Ještěří lid
Vojáci a lovci z bažin a džunglí. Mají šupiny, drápy a magické schopnosti, jako je schopnost regenerovat zdraví nebo plavat pod vodou.

Genasi
Bytosti vzniklé z kombinace lidské krve a prvků přírody. Mají specifické schopnosti, založené na jejich elementu, jako je kontrola ohně, vody, země nebo vzduchu.
Subrasy: Vzduch, Země, Oheň, Voda

Půlorci
Kříženci mezi lidmi a orky, kteří zdědili z obou ras některé fyzické i duševní vlastnosti. Jsou známí svou silou a neohrožeností, ale často se setkávají s předsudky a diskriminací.

Tieflingové
Potomci lidských a ďábelských rodičů, kteří získali v důsledku tohoto spojení nadpřirozené schopnosti. Jsou často vyobrazováni s rohy, ocasem a jinými démonickými rysy.

Vykovaní
Mechanické bytosti. Mají vysokou odolnost vůči zraněním a jsou neúnavní. Ačkoli jsou vyrobeni jako stroje, mohou mít někdy i osobnost a cítit emoce. Kvůli svému původu bývají často považováni za odlišné a někteří je dokonce považují za nepřirozené.